company name
 • 1 Viac ako 200 odtieňov

  Vyverte si z viac ako 200 farebných odtieňov v lesklom, alebo matnom prevedení, alebo popuste uzdu svojej fantázie pri výbere podtlače Vášho podhľadu.

  Vytvorte originálne prostredie pre Váš domov, alebo prácu.
 • 2 Osvetlenie

  Vďaka modernej technológii napínacích podhľadov nie je žiadny problém s inštaláciou akéhokoľvek osvetlenia, alebo iných zariadení.

  Osvetlenie je možné inštalovať aj nad podhľad, čím vznikne krásne difúzne osvetlenie miestnosti.
 • 3 Možnosti tvarovania

  Moderné technológie umožňujú zvoliť nielen požadovanú farbu, ale aj zaujímavé varianty tvaru podhľadu.
 • 4 Inštalácia

  Inštalácia napínacích podhľadov je rýchla a čistá. Plátno se pripevňuje na špeciálne nosné lišty. K tomu pracovníci urobia len niekoľko otvorov v stene k upevneniu a napnú podhľady.

  Žiadny prach, ani stavebný odpad.
 • 5 Mrazuvzdorné a vodeodolné

  Vďaka týmto vlastnostiam je napínacie podhľady možné inštalovať tak v interieroch, ako aj v exterieroch.

  Napínacie podhľady zadržia až 100L vody, čím Vás chránia aj pred vytopením zhora.

Často kladené otázky:

Otázka: Dnešný trh s napínanými podhľadmi je zaplavený produkciou rôznej kvality a pôvodu. U mnohých spotrebiteľov vzniká odôvodnená obava o ekologickej zložke ponúkanej produkcie. Sú napínané podhľady bezpečné?


Odpoveď: Áno, podhľady sú úplne ekologicky bezpečné. Naše napínané podhľady zodpovedajú štátnym normám.


Otázka: Často počujeme, že po tradičnej oprave podhľadov (sádrokartón, bielenie) sa za niekoľko rokov z dôvodov objektývnych príčin (sadanie domu, opravy u susedov, kolísanie teploty alebo vlhkosti v byte atd.) podhľad začína praskať alebo opadávať, objavujú sa škvrny. Ako dlho mi budú slúžiť napínané podhľady?


Odpoveď: Môžeme povedať, že životnosť napínaných podhľadov prakticky nie je omedzená. Výrobna firma poskytuje desaťročnú záruku na podhľadové plátno a lišty. Najvyššia mechanická pevnosť plátna zabezpečuje dlhoročnú službu: prejdú roky a napínané podhľady nezožltnú, neprevysnu a nepoškodia pri mechanickom domácom pôsobení (hodenie detskej loptičky, štuple od šampanského, „lov komárov“, prievany atd.); napínané podhľady je možné umyť bez strachu z pretrhnutia obyčajným mopom a umývacími prostriedkami.


Otázka: Existuje názor, že po montáži napínaných podhľadov sa môže zmeniť akustika v miestnosti?


Odpoveď: Akustika v miestnostiach sa skoro nezmení. Rezonančná frekvencia napínaných podhľadov je nízka a na počutie podhľady „bubnovať“ nebudú, čo sa vysvetluje veľmi jednoducho– plátno naších napínaných podhľadov má podvojnú impregnáciu a zvýšenú pevnosť. Zkúsenosti ukazujú, že napínané podhľady sa často používajú v bytoch pri úprave izieb, kde sa inštaluje domáce kino.


Otázka: Existuje názor, že napínané podhľady "nedýchajú"?


Odpoveď: Dýchajú nalakované parkety alebo viacvrstvové lamino, vinylové tapety alebo strop pokrytý akrylovou farbou? Súčasné syntetické materiály sa vyrábajú v prísnom súlade s ekologickými normami, preto obavy o „nedýchajúcom“ materiály nie sú ničím podložené. Napínané podhľady úplne zodpovedajú prísnym hygienickým normám.


Otázka: Koľko času zaberie montáž napínaných podhľadov?


Odpoveď: Montáž napínaného podhľadu v jednej miestnosti zaberie v priemere 1 neúplný pracovný deň.


Otázka: Rozhodli sme sa nainštalovať v byte napínané podhľady, v akej dobe je možné previesť montáž?


Odpoveď: Napínané podhľady je možné namontovať v čase opráv a po nich. Len je potrebné, aby steny boli už opravené alebo alespom nahodené.


Otázka: Aké svietidlá je možné inštalovať do napínaných podhľadov?


Odpoveď: Do napínaných podhľadov je možné namontovať skoro všetky svetelné prístroje (bodové, typu Armstrong, tzv. „rybie oči“). Jediným obmedzeným pre bodové svetlá je ich výkon. Výkon bodových svetiel inštalovaných do napínaného podhľadu nesmie prevýšiť 50W.


Otázka: Akú opateru musím venovať napínaným podhľadom, existujú nejaké zvláštnosti alebo doporučenia?


Odpoveď: Napínané podhľady nevyžadujú žiadnu zvláštnu opateru. V prípade potreby je možné ich utreť vlhkou handrou s použitím umývacích prostriedkov neobsahujúcich rozpúšťadlá a abrazivne materiály.


Otázka: Je možná demontáž a opakovaná montáž podhľadu?


Odpoveď: Ano, je to možné, i keď v reálnom živote nie sú dôvody pre úplnú demontáž napínaného podhľadu. S našími autorizovanými dealeri sme sa nikdy nestretlii s takou nutnosťou okrem prípadov, keď sa zákazník rozhodol naniesť na nosný podhľad protipliesňový náter po prevedeni montáže. Vzhľadom k tomu, že pri prvotnej inštalácii prebieha orezanie technologického prídavku, doporučujeme previesť čiastočnú demontáž polovici podhľadu. Po provedení prác (teoreticky to môže byť inštalácia elektrického vedenia alebo oprava stupačiek) sa uvolnené časti montujú späť do líšt, operácia pritom nezaberie veľa času.


Otázka: Kde je možné inštalovať napínané podhľady?


Odpoveď: Napínaný podhľad je možné inštalovať v akýchkoľvek miestnostiach – obytných, spoločenských, kanceláriach atď. Bez žiadnych obmedzeni je možne montovať napínané podhľady v kúpeľniach a sprchách v podmienkách zvýšenej vlhkosti. Dôležitou zvláštnosťou týchto podhľadov je to, že je možné ich inštalovať v nevykurovaných miestnostiach (napríklad v domoch vo výstavbe v zime), naše podhľady nepodliehajú pôsobeniu minusových teplôt. Napínané podhľady je možné montovať v sejsmicky nekľudných a pobrežných lokalitách, kde je vysoká koncentrácia soli a vlhkosti vo vzduchu.


Otázka: V našom byte sú veľmi nízke podhľady, do akej výšky sa znížia podhľady po inštalácii?


Odpoveď: Pri inštalácii napínaných podhľadov sa určí dolný uhol miestnosti a od neho sa prevádza upevnenie líšt. Jeho šířka je okolo 3 cm. Týmto zpôsobom pozdľž dolného uhlu sa plátno napínaného podhľadu sníži o 3-4 cm. Väččšia výška bude daná v prípade vstavaných svietidiel - to je určované rozmermi svietidiel. Avšak ideálne rovný podhľad s povrchom, ktorý mäkko rozptyluje svetlo, v konečnom dôsledku vytvára jednotný priestor a vizuálne zväčšuje objem miestnosti.


Otázka: Je možné urobiť napínané podhľady zložitej formy?


Odpoveď: Plasticita napínaných podhľadov je taká, že umožňuje robiť podhľady prakticky akéjkoľvek konfiguracii vrátane viac úrovňových prehybov. Sú možné i kombinácie našich podhľadov s podhľadmi zo sádrokartónu. Najpodivnejšie designérske riešenia môžu nájsť svoje ztelesnenie pomocou našich technológií. Ak máte designérske nápady a pochybujete o možnosti ich realizácie, doporučujeme sa obrátiť na autorizovaných dealerov. Každý z našich dealerov Vám môže poskytnúť konzultáciu.


Otázka: Je možné nanášať potisk na napínané podhľady?


Odpoveď: Ano, je to možné. Štruktúra a vlastnosti plátna napínaného podhľadu sú také, že pri potisku solventnými farbami na širokoformátových tlačiarňach môžeme zaistiť nanesenie obrázkov prakticky fotografickej kvality. Štruktúra podkladu nebude presvitať cez nanesenú farebnú vrstvu na napínanom podhľade, a takto je možné získať ideálne zobrazenie. Italske oblaky, kubánske azúro presviítajúce cez palmové listy, labute odlietajúce do diaľky, krajky kvetúcej višne na pozadí pokojného májového neba – akékoľvek zobrazenie je možné naniesť na podhľad. A tých možností k vytvoreniu unikátnych interierov pomocou fototisku na stenách! Okrem toho sa vďaka tejto technológie akákoľvek Vaša obľúbená fotografia môže "premiestniť" do Vašeho interiéru a pridať neopakovateľnosť Vašemu obydliu.


Otázka: Čo sa robí s podhľadom pri extrémne vysokých alebo nízkych teplotách?


Odpoveď: Pri pôsobení extrémnych teplotách sa s podhľadmi nič nedeje. V teplotnom rozpätí od -50 do +70 C natiahnutie plátna v lište zostáva nemenným, povrch podhľadu neztráca svoje vlastnosti. Okrom toho sa podhľady neboja vlhkosti a prítomnosti vo vzduchu slúčenín chlóru. Bazény, garáže, balkóny, studené sklady – podhľady vydržia dlho v akejkoľvek z týchto miestností.


Otázka: Môžu podhľady zaistiť termoizoláciu miestnosti?


Odpoveď: K porovnaniu si vezmime príklad s oknami Jednoduchý rám alebo dvojsklo nezaistia v miestnosti spoľahlivú termoizoláciu. Vzduch je zlým vodičom tepla, preto má lepšie termoizolačné schopnosti. Táto vlastnosť sa využívá pri vytvárani viackomorových rámov s dvojsklom – vzduchová medzera robí zázraky. Rovnaké pravidlo sa týka podhľadov. Plátno inštalované niekoľko centimetrov od hlavného podhľadu vytvorí vzdušný vankúš a napomáhá sníženiu straty tepla cez podhľad. Okrem toho môžu byť na podhľade použité akékoľvek dodatočné termoizolačné materiály, ktoré budú skryte rovným hladkým plátnom napínaného podhľadu.